Пријави се и постани део Катапулт заједнице!
Универзитет у Нишу обавештава академску јавност да Фонд за иновациону делатност, уз подршку Министарства науке, технолошког развоја и иновација, Светске банке и Европске уније отвара трећи Катапулт јавни позив за иновативна стартап предузећа којима је потребна финансијска и менторска подршка за достизање пуног потенцијала и освајање глобалног тржишта. Овај водећи акцелератор у Србији пружа јединствену прилику амбициозним тимовима да остваре своје пословне визије и стекну неопходне ресурсе и знања за успех.
За учешће у програму акцелерације Фонд подржава пријаве из свих области науке и технологијe, а рок за пријаву путем Катапулт портала до 16. октобра 2023. године у 13 часова.
Шта нуди Катапулт програм?
„Одушевило нас је што је Катапулт окупио велики број ментора који имају доста искуства у бизнису и генерално у пословању. Добили смо драгоцене савете у вези са развојем производа, скалирању бизниса, отварањем нових тржишта, али и како мало предузеће може да се трансформише у велику интернационалну компанију“, истакао је Михајло Никодијевић, оснивач стартапа Tapni, један од учесника Катапулт програма акцелерације.
Катапулт је стекао репутацију у рангу најутицајнијих акцелератора у региону који тренутно у свом портфолију има 39 задовољних стратап предузећа, која су прошла кроз тромесечни интензивни програм акцелерације. До данас, од 19 стартап предузећа из прве групе полазника, 16 је успело да прикупи додатних 15 милиона евра инвестиција на основу којих је Фонд одобрио додатних 4 милиона евра.
Заједничко улагање Републике Србије - Министарство науке, технолошког развоја и иноавција, Светске банке и Европске уније, кроз Катапулт програм Фонда за иновациону делатност, има значајну улогу у свеобухватном развоју иновационог стартап екосистема Србије.
Средства за реализацију Катапулт програма обезбеђeна су на основу заједничког улагања Републике Србије (Министарство науке, технолошког развоја и иновација) кроз зајам и техничку подршку Светске банке у износу од 7,7 милиона евра и бесповратне финансијске подршке Европске уније у износу од 10 милиона евра. Катапулт програм је део „Пројекта акцелерације иновација и подстицање раста предузетништва у Републици Србији“, који је посвећен јачању иновативног предузетништва и научних истраживања.