Пројекат Erasmus+ KA220-HED "Trifold approach to circular economy: perspectives of academia, business and wider society", 2022-1-BG01-KA220-HED-000085464, презентован је представницима привреде и локалних власти у Српско-корејском информатичком приступном центру (СКИП) у Нишу и на округлом столу организованом на Универзитету у Нишу.
Професорка др Маја Ивановић Ђукић је у СКИП центру објаснила циљеве пројекта, реализоване активности и промовисала Приручник o циркуларној економији из перспективе друштвене заједнице.
Овај приручник настао је као интелектуални резултат четвртог радног пакета (Циркуларна економија из перспективе друштвене заједнице). Циљ његове израде је подизање свести представника власти из локалне друштвене заједнице и привредника о проблемима које ствара линеаран економски модел и неопходности преласка на циркуларну економију. Приручних садржи компаративни приказ законских прописа и регулатива у области циркуларне економије које су присутне у земљама из којих потичу партнерске институције у: Србији, Бугарској, Румунији и Турској.
Пружа могућност представницима локалних власти да се упознају са законским регулативама и мерама подршке које су присутне у другим земљама, а које могу послужити за примену сличних мера у сопственој земљи.
Такође, Приручних садржи примере добре праксе у области циркуларне економије у наведеним земљама. Ови примери могу послужити представницима привреде као идеја за покретање сличних послова на локалном нивоу, и успостављања сарадње са локалним властима.
Професорка Ивановић-Ђукић је показала учесницима промотивног догађаја и дигиталне алате који се налазе на сајту пројекта (https://circlecon.eu/products/), а омогућавају усвајање и тестирање знања везаних за циркуларну економију, на интересантан и иновативан начин.
На округлом столу „Green skills across industries“ организованом на Универзитету у Нишу, истраживач Миљана Талић објаснила је циљеве пројекта CRCLEcon, а професорка др Маја Ивановић Ђукић представила је импелментиране активности, остварене резултате и указала на могуће позитивне ефекте пројектних активности за студенте, професоре и друштвену заједницу.
Модератор округлог стола била је доцент Тамара Рађеновић, а дискусију на округлом столу значајно су употпунили панелисти: Тања Обрадовић (представник Министарства за грађевинарство, саобраћај и инфраструктуру, Сектор за инспекцијске послове грађевинарства и урбанизма) и Андрија Поповић (оснивач и менаџер фирме ВАМА Консалтинг Гроупе Ниш).