Представници Универзитета у Нишу, проф др Маја Ивановић Ђукић, проф др. Татјана Стевановић, доц. др Зорана Костић и мсц. Миљана Талић, заједно су са представницима осталих партнерских институција из Турске и Румуније учествовали на првој заједничкој конференцији на пројекту Еразмус + „Троструки приступ циркуларној економији: из перспективе академске заједнице, привреде и ширег друштва“ (CRCLEcon) одржаној у Свиштову 21.09.2024. Догађај је окупио преко 50 представника привреде, јавне управе и образовања у конференцијској сали хотела Иванофф у граду Свиштов (Бугарска).
У име организатора догађаја и координатора пројекта, Економске академије Д. А. Ценов, форум је отворио проф. др Андреј Захаријев, шеф истраживачког тима из Свиштова. Он је изразио захвалност партнерима из Румуније, Србије и Турске и представио укупне резултате пројекта остварене током двогодишњег пројекта који укључују: 15 референтних књига објављених на пет језика — енглеском, бугарском, српском, румунском и турском, интерактивне дигитлане садржаје објављене такође на 5 језика који су доступни на сајту пројекта, организацију шест радионица, четири транснационална састанка администрације пројекта и две заједничке завршне конференције одржане у Свиштову и Истанбулу.
Резултате пројектног тима Универзитета у Нишу представила је проф. др. Маја Ивановић Ђукић. Они укуључују три публикације објављене и публиковане на српском језику, 15 интерактивних дигиталних аутпута намењених професорима, студентима и друштвеној заједници, организацију две радионице и једног менаџерског састанка.
Конференција је добила признање и од регионалног гувернера Великог Трнова, који је изразио снажну државну подршку Економској академији Д. А. Ценов и њеној иницијативи да буде активан део транзиције ка циркуларној економији. Заменица гувернера госпођа Јулија Мутафчијева била је званични гост завршне конференције Еразмус пројекта.
Током посете страних делегација Свиштову, одржан је свечани састанак са ректором Економске академијеД. А. Ценов доц. проф.др Марином Мариновим. Делегати су посетили и академски музеј и реновирану Струковну државну средњу трговачку школу „Димитар Хаџивасилев“, која спроводи иницијативу „Капе за будућност“, део позитивног искуства Бугарске у области циркуларне економије и едукације студената за заштиту животне средине.